Sigurno ste nekada usli u neki prostor koji je bio tako primamljiv,topao I ušuškan a da niste mogli tačno reći sta ga čini takvim. U pitanju je slojevitost u enterijeru. Pomoću slojevitosti se stvara utisak dizajniranog prostora,daje lični pečat koji izdvaja I čini jedinstven karakter prostora.
Slojevitost se prosto moze objasniti kao postavljanje elemenata jednih preko drugih kako bi se stvorio efekat dubine prostora I udobnosti.
U prostoru imamo više celina koje se mogu posmatrati kao zasebni slojevi. Možemo to pojasniti na sledeći način. Posmatramo zidove-koja je završna obrada,da li ce biti prekriveni tapetama,drvenim letvicama,panelima? Da li preko dodajemo neka art dela? Ukoliko imamo prozor na tom zidu dodatni sloj mogu biti zavese i draperije ili čak dodatno i rimski zastori na samom prozoru.
Sledeći sloj – pod, koja je obloga u pitanju,kakav tepih biramo I da li ćemo mozda preko većeg tepiha staviti manji za dodatni osećaj udobnosti I topline.
Zatim nameštaj – velika sofa u jednoj nijansi, dodatne fotelje I da li ćemo pored glavnog stočića imati I jedan ili dva bočna manja stočića.
Dekoracija na stočiću takođe može biti dodatni sloj u prostoru. Jedan centralni ukras,najčešće je to vaza ili saksija i par knjiga sa strane uz neku sveću i slika je kompletna.
Zatim su tu modni detalji jastučići, ćebad, vaze, različita art dela.
Veliku ulogu u slojevitosti igra I osvetljenje. Pored glavnog plafonskog, dodatno svetlo za topliju atmosferu u prostor uvodimo pomoću lampi I na primer prigušena svetla unutar polica.
Pažljivom primenom različitih materijala,tekstila,različitih dezena, šara I struktura dobijamo dubinu prostora. To su detalji koji personalizuju prostor I daju mu osecaj topline. Na taj način stvaramo prostor u kojem želite da boravite I u koji drugi rado dolaze da borave. Zato ukoliko se bojite da primenite slojevitost u svome enterijeru jer mislite da ce biti previše, tu je HOID tim da Vam pomogne.